بسته محرک اقتصادی قیمت BTC را به 20 هزار دلار خواهد رساند

بسته محرک اقتصادی قیمت BTC را به 20 هزار دلار خواهد رساند

۱۳۹۹-۰۷-۰۸

 صدور دور دوم بسته محرک اقتصادی در آمریکا می‌تواند یک فشار صعودی به بیت‌کوین وارد کند و قیمت آن را به سمت 20 هزار دلار سوق دهد.
 

صدور دور دوم بسته محرک اقتصادی در آمریکا می‌تواند یک فشار صعودی به بیت‌کوین وارد کند و قیمت آن را به سمت 20 هزار دلار سوق دهد.

 

گاوهای بیت‌کوین بارها ادعا کرده‌اند که قیمت این رمزارز به زودی به 20 هزار دلار می‌رسد. در حالی که بسیاری از تحلیلگران معتقدند این اتفاق می‌افتد، برخی دیگر مخالف هستند. تریدر رمزارزی محبوب، Joe007 اوایل این هفته گفت که بیت‌کوین در صورت رسیدن به 20 هزار دلار با مشکلات نقدینگی روبرو خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که فقط تعداد کمی از سرمایه‌گذاران مایل به خرید این رمزارز در بالاترین سطح آن «با دلار واقعی» هستند. عدم وجود سفارشات، پیشنهادات خرید آن را کاهش می‌دهد که به نوبه خود، اصلاح عمیق‌تر قیمت را به دنبال خواهد داشت.

قیمت گذاری بیت کوین
این اظهارات، ناتوانی یک سرمایه‌گذار متوسط در تعیین مقدار واقعی بیت‌کوین را زیر سوال برد. تاکنون، فرمولی وجود ندارد که قیمت عادلانه بیت‌کوین را مشخص کند (برخلاف سهام، که قیمت آن‌ها توسط شاخص‌های زیادی از معیارهای ارزیابی مانندP/E، EV/EBITDA، P/CF و غیره مشخص می‌شود). این مفهوم بیت‌کوین را در طبقه‌بندی طلا قرار می‌دهد. دارایی امنی که در مواقع عدم قطعیت عملکرد خوبی دارد. هنگامی که این رمزارز و فلز گرانبها در سه ماهه سوم به بالاترین سطح خود رسیدند، این امر قابل مشاهده بود. از آنجایی که جفت ارز BTC/USD در سال گذشته در حدود 12،500 دلار و جفت ارز XAU/USD در بالای 2000 دلار قرار داشت، سرمایه‌گذاران احتیاط کردند.

شاخص طلا
تحلیلگر مالی طلا، SomaBull، در مقاله SeekingAlpha خود می‌نویسد که قیمت این فلز گرانبها از تورم پولی در طول تاریخ عقب مانده است. این شاخص که به عنوان M2 لقب گرفته است، منعکس‌کننده مقدار کل پول در گردش در کشور است، به عنوان مثال، میزان عرضه دلار آمریکا. در زمان‌های عادی، سرمایه‌گذاران عادت داشتند که قیمت اونس طلا را در ازای دلارهای در گردش اندازه‌گیری کنند. در حالی که ایالات متحده دیگر با آن استاندارد کار نمی‌کند، بازار هنوز می‌تواند قیمت هر اونس طلا را از طریق M2 اندازه‌گیری کند.